Zkus to

Vyzkoušet si orientační běh v Brně je opravdu jednoduché.

Jste-li z Brna, máte štěstí. Možností, jak si zkusit orienťák, je tu opravdu hodně. Vyberte si jednu ze tří variant, kde si můžete v nejbližší době vyzkoušet orientační běh. Nic za to nedáte. A třeba vás to začne bavit tak, jako nás :-)

Taky jsme to jako malé děti vyzkoušeli a věnujeme se tomu doteď. Orienťák jde totiž dělat od mala až do smrti.

Areály pevných kontrol

Když chcete vyrazit hned teď, když se stydíte před ostatními, nebo si to prostě jen chcete zažít úplně sami.

Vyzvednete nebo vytisknete si mapu sami a pak jdete hledat pevné kontroly do lesa u Soběšic nebo do Wilsoňáku.

Středeční tréninky

Když máte rádi, když vám někdo v začátcích pomůže, když se bojíte v lese sami, nebo když si chcete zvolit obtížnost tratě.

Máme připravené tratě, které zvládnou 6leté děti i tratě pro reprezentanty. Můžete si vybrat na co si troufnete a hlavně vám někdo na startu poradí.

Oblastní závody

Když jste závodiví a chcete se s někým rovnou poměřit. Nebojte, ne se zkušeňáky, ale s těmi, kteří začínají jako vy.

Na každém oblastním závodě je připravena jednodušší trať pro ty, kteří se s orienťákem ještě mnohokrát nesetkali a chtějí si ho zkusit.

Areály pevných kontrol

Kdykoliv se vám zachce.

Mapu si buď vytisknete, nebo vyzvednete na výdejních místech a vyrazíte sami do lesa za dobrodružstvím. Na místech označených v podrobné mapě jsou umístěna kontrolní stanoviště, která máte najít podle mapy.

Na stránce areálů pevných kontrol naleznete základní informace o areálech i nějaké stručné rady, jak mapu správně pochopit.

 

Web areálů pevných kontrol

Areály pevných kontrol provozuje oddíl orientačního běhu SK Žabovřesky Brno.

Středeční tréninky

Každou středu ve čtyři odpoledne. Pro malé i pro velké.

Brněnské oddíly pro své mladé závodníky připravují každou středu dva tréninky na dvou různých místech v dosahu MHD. Vyberte si, který je od vás blíže a přijďte si to zkusit. Výhodou je, že vám zde poradíme, jak na to.

Vzhledem k tomu, že jsou vždy připraveny tři tratě náročností odpovídající desetiletým, dvanáctiletým a čtrnáctiletým dětem, můžete si vybrat náročnost, na které chcete začít. A nemusíte mít strach, že byste to nezvládli.

 

Termínovka středečních tréninků

Na přípravě středečních mapových tréninků pro žactvo a mladší se podílí oddíly SK Žabovřesky Brno, KOS TJ Tesla Brno, KOB Moira Brno a TJ Omikron.

Oblastní závody

Porovnejte se o víkendu na tratích pro začátečníky.

Na všech oblastních závodech je vždy připravena kategorie jménem "příchozí", s označením "P". Trať je orientačně jednodušší, takže se neztratíte a porovnáte se s těmi, kteří s orienťákem začínají tak, jako vy.

Prohledněte si termínovku oblastních závodů a navštivte webové stránky závodu v ní uvedené. Zde vyhledejte dokument jménem "Rozpis" nebo "Pokyny" a vyhledejte sekci "Přihlášky". Napište na uvedený email, že byste chtěli startovat v příchozích a pořadatel vás přihlásí. Pokud je v pokynech uvedeno přihlašování pouze přes informační systém ORIS, ozvěte se na email chra@adamna.net a my vám s tím pomůžeme.

 

Termínovka oblastních závodů

Oblastní závody organizují oddíly Jihomoravského kraje. Informujte se na stránkách jednotlivých závodů ohledně dalších pokynů.

A nechcete rovou vstoupit do oddílu orientačního běhu?

Vyberte si některý z oddílů v Brně a okolí a kontaktujte jeho vedoucího.

Copyright © 2016. Adam Chromý, adam-chromy.cz